*توجه : مطالب این بخش از منابع مختلف گرداوری شده و صرفا جنبه سرگرمی دارد و هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن متوجه این وبسایت نمی باشد.

آیا خواص سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی واقعیت دارد؟

ما خواص سنگ ها را از نظر علمی(فیزیکی-شیمیای) و همچنین خواص ذهنی، روانی و سایر کاربرد هایی که سنگ ها و جواهرات در بین اقوام و ملل مختلف داشته را از منابع مختلف ترجمه و گرداوری کردیم.

خواص سنگ سیترین Citrine

سنگ سیترین Citrine از خانواده ی کوارتز quartz و یک کانی از جنس دی اکسید سیلیکون است. رنگ آن شفاف و نیمه شفاف است. رنگهای آن از زرد کمرنگ تا کهربایی و نارنجی است و گاهی دارای سایه های قهوه ای است. رنگ زرد را از مقدار آهن موجود در خود می گیرد و نام آن برگرفته از واژه فرانسوی “citron” به معنی لیمو است.

ادامه مطلب

خواص سنگ سودالیت Sodalite

سنگ سودالیت Sodalite برای اولین بار در سال ۱۸۱۱ توسط اروپاییان در گرینلند کشف شد.. به ندرت به شکل کریستالی دیده می شود و گاهی اوقات می توان آن را با کلسیت سفید یافت. سودالیت در درجه اول آبی است اما به رنگ های سفید ، زرد ، قرمز و سبز نیز یافت می شود.

ادامه مطلب

خواص سنگ هماتیت (حدید) Hematite

هماتیت Hematite یک کانی است که از اکسید آهن تشکیل شده. معمولا به رنگ خاکستری متالیک یافت می شود اما به رنگ های خاکستری –سیاه و قهوه ای نارنجی یا قهوه ای قرمزنیز وجود دارد. این ماده در معادن آهن سراسر زمین یافت می شود ، اما قطعاتی که برای صیقل دادن مناسب تر است در برزیل وجود دارد.

ادامه مطلب