خواص سنگ ها, هماتیت (حدید) Hematite

خواص سنگ هماتیت (حدید) Hematite

مشخصات و خواص سنگ هماتیت (حدید) Hematite

هماتیت Hematite یک کانی است که از اکسید آهن تشکیل شده. معمولا به رنگ خاکستری متالیک یافت می شود اما به رنگ های خاکستری –سیاه و قهوه ای نارنجی یا قهوه ای قرمزنیز وجود دارد. این ماده در معادن آهن سراسر زمین یافت می شود ، اما قطعاتی که برای صیقل دادن مناسب تر است در برزیل وجود دارد. هماتیت مناسب ترین سنگ برای متصل شدن به عالم فیزیکی است. این سنگ “سنگ ذهن” نامیده می شود. همچنین در  توسعه ی مهارت های عملی ، عقلانیت، و تقویت هماهنگی مهارت های معنوی نقش دارد. هماتیت موجب آرامش محیط می شود.

 

هماتیت

تاثیر سنگ هماتیت بر چاکراها

سنگ هماتیت بر تعادل و تقویت چاکرای اول (ریشه یا مولادهارا) موثر است.

سنگ هماتیت و احساسات

از خواص مهم هماتیت در رابطه با قطبیت ها ، حل انرژی های منفی یا مخرب و تبدیل آن هامنفی به نقطه مقابل یعنی  انرژیهای خالص و مثبت نور و عشق است. این کمک می کند تا احساسات خود را به سمت تعادل کلی ذهن ، بدن و روح متمرکز کنید.
 
از این طریق فرد را به رسیدن به وضعیت صلح ، کنترل خود و خوشبختی درونی تشویق می کند. با رسیدن فرد به این وضعیت ، هماتیت می تواند به او در ایجاد روابط دوستی و عاشقانه کمک کند زیرا انرژی های آن، عشق واقعی و مهربانی را به خود جلب می کنند.
 
 
در مدیتیشن ، نه تنها انرژی های فرد را متمرکز می کند بلکه فرد را به آرامش می رساند و باعث سکون و شفافیت می شود.

 

تاثیر هماتیت Hematite بر جسم فیزیکی

از نظر جسمی می تواند به رفع گرفتگی پا، اختلالات خون و عصبی و بی خوابی کمک کند. هماتیت برای تعادل و تراز ستون مهره ها مفید است و باعث تسریع در بهبود شکستگی ها می شود. هنگام استفاده از هماتیت برای بهبودی ستون فقرات، یک قطعه را در قسمت پایین ستون فقرات ، یکی در قسمت بالا و دیگری روی ناحیه دارای انحراف قرار دهید در حالی که خود را در حالت کاملاً بهبود یافته تجسم می کنید. این امر باعث می شود فرآیند درمان آسان تر شود و همچنین یک راه عالی برای تغییر جریان انرژی شما از طریق ستون فقرات به سمت پایین است. هماتیت همچنین یک سنگ بسیار خنک کننده است و از نظر جسمی می تواند گرمای اضافی را از بدن خارج کند و اگر قطعه ای از آن را موقع تب روی پیشانی قرار دهید به پایین آوردن تب کمک می کند. 

دیدگاهتان را بنویسید