خواص سنگ ها, سیترین Citrine

خواص سنگ سیترین Citrine

 

مشخصات و خواص سنگ سیترین Citrine

سنگ سیترین Citrine از خانواده ی کوارتز quartz و یک کانی از جنس دی اکسید سیلیکون است. رنگ آن شفاف و نیمه شفاف است. رنگهای آن از زرد کمرنگ تا کهربایی و نارنجی است و گاهی دارای سایه های قهوه ای است. رنگ زرد را از مقدار آهن موجود در خود می گیرد و نام آن برگرفته از واژه فرانسوی “citron” به معنی لیمو است. مقدار زیادی از سیترین Citrine موجود در بازار در واقع آمتیست حرارت دیده است ، در حالی که انواع طبیعی به طرز چشمگیری به رنگ زرد کم رنگ نزدیک هستند. این سنگ در نور مستقیم خورشید محو می شود. این سنگ به طور کلی در آفریقا ، برزیل ، ماداگاسکار ، فرانسه ، روسیه ، اسپانیا ، اسکاتلند و ایالات متحده یافت می شود. 

citrine natural 2

سیترین Citrine دارای ارتعاشی است که گرما و شادی را برای همه کسانی که در اطراف آن هستند به ارمغان می آورد. این سنگ قادر است انرژی را از منفی به مثبت تبدیل کند و یکی از معدود سنگ هایی است که هرگز به پاکسازی احتیاج ندارد (گرچه می توان آن را برای اهداف دیگر پاک کرد.). سیترین با خاصیت انتقال انرژی، بین انرژی های یین و یانگ، تعادل ایجاد می کند. از آن نه تنها به دلیل داشتن خاصیت انتقال انرژی، بلکه به دلیل تقویت چاکراهای تحتانی و بدن فیزیکی به عنوان سنگ بقا مورد استفاده قرار می گیرد . در مواقع بحرانی می تواند به فرد کمک کند تا به سرعت راه حل های خلاقانه بیابید و بلافاصله آنها را بکار ببندد (به دلیل اتصال بین چاکراهای دوم، شبکه ی خورشیدی و  چاکرای ششم). 

تاثیر سنگ سیترین Citrine بر جسم

سیترین Citrine از نظر جسمی ، میزان استقامت و انرژی را افزایش می دهد و به حفظ سوخت و ساز مناسب و همچنین به گردش خون ، سیستم غدد درون ریز ، تیروئید و تالاموس کمک بزرگی می کند. در بهبود اختلالات گوارشی ، دژنراسیون و رشد موثر است. از نظر عاطفی ، این سنگ به فرد کمک می کند تا بر احساس شک و تردید غلبه کند و همچنین قادر است به افراد آرامش دهد و یک لایه ی محافظ برای آن ها ایجاد کند. 

تاثیر سنگ سیترین بر چاکراها

سنگ سیترین Citrine یکی از سنگهای اصلی چاکرای دوم (سوادهسیتانا) است و آن را به عنوان منبعی برای خلاقیت تبدیل می کند. تقویت چاکرای دوم به فرد امکان می دهد تا توانایی های تخیل خلاق خود را بیدار کند. انرژی سیترین Citrine مستقیماً از چاکرای دوم وارد بدن شده و به چاکرای اول (ریشه) و شبکه ی خورشیدی منتقل می شود و به هر سه اجازه می دهد تا با فرکانس خورشید مرتعش شوند. این جریان انرژی قدرت اراده و خلاقیت فرد را به شدت تقویت می کند ، و این به فرد کمک می کند تا تخیل خود را پیش برده و آن را با خواست خود بیامیزد. 

سنگ سیترین و جذب ثروت

در طول تاریخ، از سیترین Citrine به عنوان سنگ تاجر یا بازرگان یاد شده، زیرا به دستیابی و حفظ ثروت (به ویژه در زرد ترین رنگ های آن) کمک بزرگی می کند. بازرگانان برای محافظت و کسب ثروت مالی بیشتر ، این سنگ را در اتاق خود نگهداری می کنند و همیشه آن را به همراه دارند تا در همه تمام امور موفقیت کسب کنند. توصیه می شود این سنگ را در کیف پول شخصی خود قرار دهید ، یا باخود حمل کنید (یا در مکانی که در آن پول نگهداری می کنید تا فراوانی و برکت را به خود جذب کند). انرژیهای خورشیدی این سنگ نقش بزرگی در این امر ایفا می کند و همچنین باعث سخاوت و بخشندگی می شود ، مثل خورشید که پرتوهای فراوان خود را به زمین می بخشد. در شب نیز می توان برای از بین بردن ترس ، جلوگیری از کابوس ها و اطمینان از خواب خوب شبانه از سیترین Citrine استفاده کنید.

تاثیر سیترین Citrine بر تجسم خلاق

تأکید بر تجسم به کمک سیترین از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تصور و تجسم اولین قدم برای خلق و جذب خواسته هاست. قبل از اینکه در مورد موضوعی فکر کنید باید بتوانید آن را تصور کنید، سپس می تواند به رفتار و عادات شما تبدیل شود. سیترین Citrine کمک عالی برای این فرایند است زیرا انرژی خلاقانه لازم را برای تصور خواسته ها بیدار می کند. این سنگ با تنظیم و تقویت چاکرای دوم باعث می شود تا فرد با عملکرد خلاقانه، پتانسیل تخیل خود را آزاد کند . این کار از طریق چاکرای ششم برای وضوح اندیشه و آغاز روند تجسم انجام می شود. سیترین با اتصال به شبکه ی خورشیدی ، اراده و انرژی لازم را برای آشکار ساختن ایده ها از طریق عمل و پشتکار ایجاد می کند. بدون تاثیر شبکه ی خورشیدی ، بسیاری از ایده های عالی می توانند به راحتی در ذهن یا در اولین مراحل توسعه راکد باقی بمانند . سیترین Citrine به معنای واقعی کلمه این سه چاکرا را مانند پورتال هایی هماهنگ برای کسب همه جنبه های اساسی مورد نیاز برای تجلی خلاقیت ، باز می کند. 

ترکیب سیترین Citrine با سایر سنگ ها

سیترین Citrine با بیشتر سنگ ها به خوبی کار کرده و به هم افزایی انرژی آنها کمک می کند. همراه با آمتیست باعث می شود تا انرژی معنوی بیشتری به خود جذب کند ، تجربیات بینایی روحی را تقویت می کند ، محافظت را افزایش داده و به رفع بی خوابی و کابوس ها کمک می کند. عقیق کارنلین با سیترین بر کیفیت تخیل تأثیر  گذاشته و عملکردهای خلاقانه را افزایش می دهند ، و همچنین مقاومت بیشتری را برای بدن فیزیکی فرد فراهم می کند. 

دیدگاهتان را بنویسید